Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vážení spoluobčané, hasičky a hasiči

Náš sbor se již několik let úspěšně věnuje práci s mládeží. Naši mladí hasiči v letošním roce skončili v okresním kole celostátní hry Plamen na 3. místě, v okresní lize obsadili 2. místo a v krajské lize 6. místo.

Družstvo dorostenců, kteří v loňském roce opustilo řady mladých hasičů) postoupilo na kraj, kde skončili na 5. místě. Muži absolvovali řadu soutěží Havlíčkobrodské ligy, postoupili z okrsku na přebor okresu, kde dosáhli na krásné 2. místo a postoupili na přebor kraje. Ani zde se v konkurenci 10 družstev neztratili.

Třetím rokem se věnujeme práci s ženským družstvem. V Havlíčkobrodské lize děvčata skončila na 3. místě, vyhrála okrskovou soutěž. Na okrese ani kraji nenašla přemožitelky a proto se ROHOVKA objevila ve dnech 14. -16. 9. 2007 v Plzni na mistrovství ČR v požárním sportu.V konkurenci 16-ti družstev skončila děvčata na překrásném 7. místě.    

V konkurenci 130 závodnic pak na krásném 7. místě skončila v jednotlivcích Petra Čekalová. I v mužské kategorii jsme měli svého zástupce, když Michal Čekal v dresu SDH Počátky obsadil v jednotlivcích rovněž 7. místo. Při této vytíženosti našich členů i příznivců jsme odpracovali brigádnické hodiny pro obec Dobrá Voda i pro Rozvodí Černov s.r.o.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se činnosti sboru podílejí za jejich obětavost a jejich rodinám za svatou trpělivost. Nám všem pak krásné prožití svátků vánočních a do nového roku hodně zdraví, štěstí, lásky a osobních i pracovních úspěchů.
Jan Čekal starosta SDH Rohovka

-----

Už chybí jen pohár konstruktérů

Poslední letošní dostaveníčko si třináctého října daly sbory z pelhřimovska a to v knoflíkářské Žirovnici. Na Pohár starosty OSH Pelhřimov Václava Kubísky přijelo jednadvacet družstev z devatenácti sborů. Soutěž byla rozdělena do čtyř kategorií, ženy i muži si mohli vybrat mezi hrbáčem a sportem. Tato volba byla volbou zajímavou a hlavně v praxi se ukázalo, kdo na soutěž přijel ukázat kvality sportovní a kdo kvality mašiny.

Soutěž začala krátce po třinácté hodině, nástupem všech přítomných družstev. Po ujasnění sportovních podmínek se od půl druhé postavily na dvou základnách první dorky a dorci. Z první základny se běhal sport a ze druhé hrbáč.

A jak celá soutěž dopadla??

Po přečtení soupisky před startem prvních soutěžících bylo už takřka předem jisté kdo letos poháry nejcennější odveze.

Sport si do Žirovnice přijely vyzkoušet tři ženské manšafty. Na první a jistě zasloužené pozici skončila Rohovka, která svůj útok zvládla za 19.77s druhé Rynárecké ženy s časem 27.56s a třetí post obsadil Jetřichovec. V mužské sportovní kategorii se utkalo osm družstev ze sedmi sborů. Na stupně vítězů se postavily dva sbory, které ve třech pokusech zvládly „dát“ osmnáctku. První patřila domácí Žirovnici, která zvládla nastříkat za 18,02s, druhá padla Kejžlicím II (18,56s) a ta třetí zůstala opět v Kejžlici I, na pozici bramborové skončila Rohovka, po ní Polesí, Pelhřimov, Počátky a na osmém místě muži z Obrataně.

Na hrbáč přijelo o trochu více družstev než na sport a to pět ženských a patnáct mužských, tedy rovná dvacítka. Zde bylo opět o vítězi předem rozhodnuto, ženy z Rynárce v této kategorii mají již léta prim, a tak ani zde nezklamaly. Čas 30,31s stačil na vavříny nejvyšší, Jiřice I skončily na druhém s časem 30,40s a Rynárec I na postu třetím. Bramboračku si odvezly dorky z Nového Rychnova a páté byly Jiřice II.

Mužská kategorie v hrbáči dopadla takřka podobně jako u žen. Chlapy z Rynárce si časem 21,26s vybojovali post nejvyšší a tedy i Pohár putovní, ostatně ten si mohou nechat jen půl roku a přesně ze šest měsíců předat do rukou Žirovnickým mužům, ti zase zvítězily ve sportu. Na druhém žebříčku se umístily Přáslavice a pohár za třetí místo putoval do Jiřic I. A pak to šlo následovně: Červená Řečice, Jiřice II, Kletečná II, Kletečná I, Petroviče u Humpolce, Salašova Lhota, Pelhřimov I, Sedliště, Pelhřimov II, Horní Ves a patnáctá byla Obrataň.

Toto je tedy malé ohlédnutí za Pohárem starosty OSH Pelhřimov, jen ještě na závěr malá poznámka. Je jen veliká škoda, že se na této soutěži neuděloval pohár konstruktérů. Toto ocenění bych skutečně zavedl, alespoň na jedné soutěži za rok. Některé mašiny jsou opravdu unikáty a „zázračné“originály. Konkrétně lze uvést jeden příklad hovořící za vše. Po nastartování mašiny, jednalo se o klasickou dvanáctku s lehkými úpravami, se začaly dít neuvěřitelné věci. Zprvu to vypadalo, jako by se kouřilo z výfuku ale skutečnost byla jiná, stroj začal vytvářet páru. Tedy nejmenovaný sbor si místo mašiny přivezl vyvíječ páry a asi  jakousi vyšší mocí, nakonec útok dokončili.

Je vidět, že „ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY“ ještě stále existují, jen by to ještě chtělo rychlejší nožičky, poněvadž některým zlepšovákům jejich tvůrci z řad hasičů, stále nestíhají. Vilém Doležal

.

MUŽI - sport

Pořadí

SDH

Výsledný čas

1.

Žirovnice

18:02s

2.

Kejžlice II

18:56s

3.

Kejžlice I

18:77s

4.

Rohovka

21:15s

5.

Polesí

22:79s

6.

Pelhřimov

24:75s

7.

Počátky

25:41s

8.

Obrataň

28:01s

.::.

ŽENY - sport

Pořadí

SDH

Výsledný čas

1.

Rohovka

19:77s

2.

Rynárec

27:56s

3.

Jetřichovec

45:15s

.::.

MUŽI - hrbáč

Pořadí

SDH

Výsledný čas

1.

Rynárec

21:26s

2.

Přáslavice

21:78s

3.

Jiřice I

22:02s

4.

Červená Řečice

22:94s

5.

Jiřice II

23:67s

6.

Kletečná II

23:78s

7.

Kletečná I

27:76s

8.

Petrovice

29:09s

9.

Salačova Lhota

30:79s

10.

Pelhřimov I

32:16s

11.

Sedliště

32:93s

12.

Pelhřimov II

34:75s

13.

Horní ves

39:38s

14.

Obrataň

41:29s

15.

Chválkov

61:70s

.::.

ŽENY - hrbáč

Pořadí

SDH

Výsledný čas

1.

Rynárec II

30:31s

2.

Jiřice I

30:40s

3.

Rynárec I

45:09s

4.

Nový Rychnov

48:55s

5.

Jiřice II

59:87s

Výsledky k vytištění ve wordu zde

Několik fotografií ze soutěže.

..:.:.

Obrazek22. 10. 2007 - Dnes slaví své šetadvacáté narozeniny Lucka Musilová. Posíláme velké gratulace a i vy se můžete připojit v komentářích článku.
všecko nejlepší....
(hmmmmm, 22. 10. 2007 12:12)
Vše nej :)
(peťula, 22. 10. 2007 13:33)
Ahojda "ROZDÍKU" vše nej,ať ti to na té základně dobře cvaká a 100m s překážkami je příští rok pod 20s :)
Gratulujeme.....
(Gábinka, 22. 10. 2007 13:55)
Lucinko,,,, všechno nej, nej k narozeninám samozřejmě hodně štěstíčka, zdravíčka,lásky, basketbalových úspěchů a hlavně co nejvíc hodných dětí (paní učitelko) nééééééé svojich.
:-)))) Gábinka a celý babinec
Happy birthday
(Miška šiška vesina, 22. 10. 2007 20:25)
Sice jsem ti Lucinko už psala zprávu. Ale ať nejsem pozadu, tak ještě jednou vše nej nej nej


.::.

Liga mladých hasičů – okres Pelhřimov

 ..

Letošní poslední soutěžní zastávkou pro mladé hasiče se stala Žirovnice. Dvaadvacátého září se zde konala již pátá letošní soutěž v požárním útoku, Žirovnický podzim, která se započítala do seriálu Ligy mladých hasičů v okrese Pelhřimov.

Do perleťářského městečka přijelo osmnáct družstev z celého okolí, aby získaly ocenění nejvyšší, a to Putovní pohár.

Do boje o první posty se zapsali již tradiční soupeři, SDH Křeč a SDH Rohovka.Podle toho i soutěž vypadala. Rohovecké družstvo mělo z počátku smůlu, při prvním pokusu se jim utrhl přetlakový ventil od mašiny a při druhém pokusu jim pro změnu nikdo z organizátorů nepřidržel výpusť od přetlakového ventilu a ta vylétla z kádě. Košař se zalekl této skutečnosti a vytáhl sání dříve než stačili mladí hasiči zasáhnout terč. Z důvodu, že chyba nebyla na straně družstva, vedoucí podal protest a tím jim bylo umožněno ještě třetího pokusu, ten již dopadl takřka na výbornou. Vzhledem k tomu, že družstvo z Křeče II. dokončilo svůj útok v čase 15.18s, museli Rohovečtí jít ve třetím opravném pokusu opravdu na jistotu. Útok dokázali zvládnout za 16.65 s což je umístilo na druhém místě. Na třetí příčku se vyhouplo družstvo z Křeče I.

 .. 

A jak vlastně dopadla celá liga? 

  ..

V podstatě stejně jako Žirovnický podzim. Na postu nejvyšším se umístila Křeč II s celkovým součtem bodů 115 a tím se i pro letošní rok 2007 stali držiteli Putovního poháru Ligy mladých hasičů. Vystřídali tak loňské držitele SDH  SENOŽATY I. Druhou příčku obsadila Rohovka II. se 107 body, pohár za třetí místo byl zasloužený 97 body a ten si odvezla Křeč I.  

 ..

ObrazekVe středu 27. září oslavila své osmnácté narozeniny Petra Marková a s opožděním zasíláme Obrazekgratulaci i Andree Klobušické, která 19. září oslavila krásné pětadvacetiny.

Dnes slaví své osmnácté narozeniny Petra Marková a s opožděním zasíláme gratulaci i Andree Klobušické, která 19. září oslavila krásné pětadvacetiny.

22. září 2007 - Ve sboru jsme měli tento víkend dvoje krásné narozeniny

Obrazek

Své dvacetiny v pátek 21. září oslavil Michal Čekal a krásných  osmnácti let dosáhla v sobotu Maruška Jarošová. Oběma patří veliká gratulace.

Komentáře:

----

Velikanánská gratulace

(Lucík - 23. 09. 2007 21:09) Moc blahopřeji, užijte si vaše mládí, na mě stejně nedoženete.

----

Opožděná gratulace

(Peťa - 24. 09. 2007 21:01) Ahojda oslavenci,všechno nej a ať se vám splní vše co si přejete;)

Obrazek

Další velikánská gratulace

(Drahuš z Heraltic - 24. 09. 2007 18:59) MÍŠO a MARUŠKO, tak teda všechno nejlepšííííííííííí :-)

Obrazek

Co to je?

(Maruška - 25. 09. 2007 21:54) Tak teda dík...:))))

.

ČR obhájila titul mistra Evropy v požárním sportu a ve dvou jeho disciplínách
Reprezentačnímu týmu České republiky se podařilo porazit na III. otevřeném Mistrovství Evropy v požárním sportu v Ostravě favorizované týmy Ruska, Běloruska a Ukrajiny a obhájit titul mistra Evropy v požárním sportu, který získal před dvěma lety na II. ME také v Ostravě.
V celkovém hodnocení zvítězila ČR o dva body před Rusy, kteří vedli po třech disciplínách z celkových čtyř, ale nepovedla se jim poslední "královská" - požární útok. Zato český tým zůstal časem 26,07 sek. Jen 6 setin za svým vlastním světovým rekordem. Druhý český tým - dobrovolných hasičů - který startoval mimo soutěž, dosáhl v požárním útoku druhého nejlepšího času ze všech zúčastněných týmů - pod 27 sekund. Rusové skončili s časem kolem 30 sekund.
ČR také obhájila titul mistra Evropy v požárním útoku a v hasičské štafetě 4 x 100 metrů s překážkami. Přitom oba soutěžní dny doprovázel vytrvalý déšť.
V běhu na sto metrů s překážkami (1. disciplína) a ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže po žebřících (2. disciplína) obsadili po součtu šesti nejlepších časů členů týmu vždy 4. místo, před nimi vždy skončily favorizované týmy Ruska, Běloruska a Ukrajiny. Na lepší celkové umístění to nevypadalo.
Prvenství pak ale čeští hasiči získali v obou kolektivních disciplínách, kde bývají tradičně dobří.
Přes vytrvalý déšť sportující hasiči skončili bez vážnějších zranění. Pouze v běhu na sto metrů s překážkami spadl po sběhnutí z kladiny německý reprezentant, a při výstupu na věž pomocí hákového žebříku uklouzl v okně nad záchrannou sítí Bělorus a skončil v síti.-
Štafeta: 1. ČR, 2. Ukrajina, 3. Bělorusko, 4. Rusko
Požární útok: 1. ČR, 2. Bulharsko, 3. Slovensko
Celkově: 1. ČR 10, 2. Rusko 12, 3. Bělorusko 13, 4. Ukrajina 15, 5. Litva 28. (Body jsou součtem umístění ze 4 disciplín.)

SDH ROHOVKA SE TÍMTO PŘIPOJUJE KE GRATULACI...

VÝSLEDKY III. OTEVŘENÉHO MISTROVSTVÍ EVROPY V POŽÁRNÍM SPORTU

Běhu na 100 m s překážkami - jednotlivci - semifinále a finále Výstup do IV. podlaží cvičné věže - jednotlivci - semifinále a finále Dvojboj - (PDF soubor) Štafeta 4x100 m - (PDF soubor) Požární útok - (PDF soubor) Celkové hodnocení - (PDF soubor) zdroj: www.ostrava2007.cz

.

18. srpna - Dobrovolní hasiči z Rohovky a Počátek Pelhřimovsko nezklamali

Petrovice/ V sobotu 18. srpna byl velký hasičský svátek v Petrovicích. Konalo se zde krajské kolo v požárním sportu. Náš okres reprezentovalo družstvo žen ze Sboru dobrovolných hasičů Rohovka a družstva mužů z SDH Počátky a Rohovka.

Ženy z Rohovky soutěžily proti družstvům z Heraltic, Boršova, Velkého Meziříčí a  Uhelné Příbrami.

Muži z Počátek a Rohovky měli soupeře z SDH: Moravské Budějovice, Boršov, Česká Bělá, Příštpo, Lhotky, Strachoňovice, Olešná a Radostín.

Soutěžilo se ve třech disciplínách: štafeta 4x100m, běh na 100m s překážkami a pro diváky nejzajímavější požární útok. V devět hodin odstartoval první výstřel štafetu  4x 100m.

V ženské kategorii se družstvo Rohovky s nepatrným rozdílem třinácti setin umístilo před družstvem z Heraltic na průběžné první místo.

Boje byly  velmi vyrovnané

Muži z Počátek se umístili na druhém místě za Moravskými Budějovicemi a Rohovka na čtvrtém místě za Lhotkami.

Po štafetách byla přestavěna dráha na 100m s překážkami. V této disciplíně ženy z Rohovky udělaly malý krůček k vítězství.

Před družstvem z Heraltic si vytvořily náskok tří vteřin, i když se nedařilo podle představ.

U mužů se v této disciplíně karty obrátily a Počátečtí  odsunuli Moravské Budějovice na druhé místo s rezervou tři a půl vteřiny. Také Rohováci svému okresu ostudu neudělali a v průběžném pořadí byli na šestém místě.

Za druhé místo v jednotlivkyních si  zasloužila pohár Petra Čekalová z Rohovky časem 19:82s. U mužů se zadařilo více a poháry si do našeho okresu přivezli dva závodníci Počátek.

První byl Vladimír Janko časem 17:62s a druhý Michal Čekal s časem 17:94s.

Požární útok ženám moc nešel

Během malé přestávky se závodníci připravovali k požárnímu útoku. V této královské disciplíně se ženám z Rohovky už „moc nedařilo“.

Časem 26:59s měly druhý požární útok, ale i tak si udržely vedení a mohly začít s oslavami postupu na Mistrovství České Republiky v Plzni, které se bude konat druhý víkend v září.

Muži z Počátek měli stanovený limit útoku na 28:86s, který hravě zvládli a zajistili si tím také postup.

Rohováci i s nepovedeným útokem vybojovali krásné páté místo, za které se určitě nemusí  stydět.  

>>>Fotoalbum<<<

Autoři článku: Josef Směták ml., Petra Čekalová a Michal Čekal

.:.:.

5. srpna - Pohár Českého ráje Turnov

Pár výsledných časů:

Michal Čekal 17:20, Kamil Bareš 19:47, Pepa Směták 20:08, Ondřej Hadrava 23:60.

Petra Čekalová 19:65, Martina Kotrčová 20:04, Lenka Jarošová 20:32, Lucka Musilová 21:17, Maruška Jarošová 22:11.

ČP Turnov (Pohár Českého Ráje)  MUŽI - výsledky - ŽENY

.

16. července - Muži v plné síle, doběhli do cíle

Pelhřimov/ Sobotní hasičská soutěž v Pelhřimově byla tvrdým oříškem pro tři mužské favority z regionu. Dobrovolní hasiči v mužském osazenstvu předvedli to nejlepší co jen pelhřimovsko v této sportovní kategorii nabízí.

V hlavních rolích dobrovolní hasiči

.

  Běh na sto metrů s překážkami, byl na prvních deseti pozicích převážně v režii jednotlivců z družstev Počátek a Polesí. Je pravda, že Michal Čekal běhá za Rohovku, ten svým pokusem v čase 17.48s si zajistil první místo v této kategorii, ale také byl jediný z Rohovky v první desítce.

.

  Lukáš Janko a Michal Hadrava z Počátek, svou mateřskou základnu nezklamali, a tak jim časy 17.64s a 18.03s stačily na druhé a třetí místo. Čtvrtý doběhl Miroslav Šebesta z Rynárce.

.

  Souboj Vaňkovců z Polesí dopadl překvapivě. Václav mladší dosáhl času 18.61s a Václav starší 18.80s, a to jim stačilo na páté a šesté místo v jednotlivcích.

.

  Po první disciplíně se muži z Počátek ujímají vedení, k tomu jim stačí čas 116.70s. Na druhém postu zakotvili chlapi z Polesí (119.32s) a těsně za nimi hasiči z Rohovky (119.56s).

.

  Tyto výsledky dávaly tušit, že to bude ještě hodně vyrovnaný a zajímavý souboj. Další disciplína, která prověřila kvality mužstev, byla štafeta 4x100metrů s překážkami.

.

  První šla na řadu Rohovka, těm moc štafeta nesedla ani v jednom ze dvou pokusů. Čas 62.54s jim zajistil v druhém kole až čtvrté místo.

.

  Muži z Počátek předvedli své kvality a tak čas prvního pokusu 59.02s jim zabezpečil první místo, druzí hasiči z Polesí štafetu pokořili za 60.24s a třetí skončilo Rynárecké družstvo s časem 61.83s.

.

  Tím se hodně zamíchalo kartami a po druhé disciplíně to už v tabulce vypadalo úplně jinak. Počátky si vedení udržely, stačil jim čas 175.72s, ale Rohovka s časem 182.13s se posunula na třetí post a před ní se usadili muži z Polesí (179.59s).

.

A karty se obrátily

.

  Na řadu přišla zkouška poslední, a tou byly požární útoky. Počátky opět nezklamaly a útok zaběhly za 27.52s a vítězství měly v kapse. Mužům z Polesí se akce trochu nepovedla a tak je jejich pokus odsunul o kousek dál od stříbra. Rohováci své hadice roztáhli a nastříkali vodu na terče v čase 31.07s a v disciplíně byli druzí. Třetí v požárním útoku skončili hasiči z Nového Rychnova.

.

  Tím se rozhodlo. První Počátky a druhá Rohovka postupují do krajského kola v Petrovicích. To se bude konat v sobotu osmnáctého srpna.

Vilém Doležal(www.pelhrimovskydenik.cz)

.

umístění

družstvo

konečný čas

1.

SDH Počátky

203.24s

2.

SDH Rohovka

213.17s

3.

SDH Polesí

230.38s

4.

SDH Rynárec

236.85s

5.

SDH Nový Rychnov

299.67s

6.

SDH Obrataň

nedokončili

7.

SDH Jetřichovec

nedokončili

>>>Fotoalbum<<< 

.

Ženy z Rohovky, jasným favoritem

16. července - Pelhřimov/ Sobotní prázdninový den, byl v Pelhřimově v  duchu hasičkého sportu. Na víceúčelovém sportovišti se konalo  II. Okresní kolo soutěže v požárním sportu.

.

Závodilo se ve třech disciplínách: Běh na 100metrů s překážkami – jednotivci, štafeta 4x100metrů a požární útok. Závody začaly v osm hodin a průběh byl hodně zajímavý.

Disciplína, běh na sto metrů patřila jednoznačně hasičkám z Rohovky. Na prvních třech  místech se v jednotlivkyních umístily Petra Čekalová s časem 18.90s, Martina Kotrčová 19.98s a Lenka Jarošová 20.52s. Svými výkony se Rohovecké družstvo dostalo v průběžném součtu na první pozici, druhé byly ženy z Počátek a třetí ze Zajíčkova.
.

Po stovkách následovala štafeta 4x100metrů s překážkami.  Napínavých okamžiků bylo dost a neplatných pokusů také. Přesto se  podařilo disciplínu  dokončit všem ženám.

.

Své prvenství  a ještě větší náskok si dokázaly  hasičky z Rohovky uhájit. Štafetu pokořily s časem 68.63s a tím se lehce vzdálit o několik vteřin ženám z Počátek, které měly čas 73.43s. Třetí ve štafetách skončily děvčata ze Zajíčkova.
.

Poslední a rozhodující  zkouškou byl požární útok. První šly Rohovečští.  Svůj materiál co měly připravený na základně, dokázaly hravě spojit a naštříkat vodu na terče a stačil jim k tomu čas 24.32s. Dokončily tím závody a o vítězi bylo předem rozhodnuto.
.

V celkém součtu všech časů skončila Rohovka první (218.77s), druhé byly hasičky z Počátek  (244.25s) a třetí  ženy z Rynárce (277.16s), bylo to překvapení na závěr. Ženám ze Zajíčkova se nepovedl útok, což byla škoda, poněvadž první dvě disciplíny měly dobré a průběžně byly třetí. Vilém Doležal

. 

umístění

družstvo

konečný čas

1.

SDH Rohovka  

218.77s

2.

 SDH Počátky     

244.25s

3.

SDH Rynárec 

277.16s

4.

SDH Polesí   

288.04s

5.

SDH Zajíčkov

317.65s

6.

SDH Nový Rychnov

339.79s

7.

SDH Obrataň 

nedokončily

8.

SDH Jetřichovec

nedokončily

>>>Fotoalbum<<<

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><> 

Z Rohovky do Moravského Berouna

Sobotu 16. června jsme si zpestřili výletem do Moravského Berouna na druhý závod Českého poháru. Stejně jako loni bylo už od rána ošklivé počasí, které se nakonec umoudřilo a tím nás burcovalo k dobrým výkonům. Ty nakonec i padaly.

>>>Fotoalbum<<<

..::..

Peťa body a Martina pech

   Na trať nastoupily jako první ženy. Naše barvy obhajovala bohužel jen Peťa Čekalová, ale zato s velkým nasazením a to tak, že dvakrát pokořila svůj osobáček. V prvním pokusu časem 19:20s a ve druhém 19:09s, který jí nakonec přinesl 10. místo v závodu a 21 bodů do celkového hodnocení. V obou pokusech byly ještě nějaké ty rezervy a tak čas pod hranici devatenácti vteřin už se blíží.

   V ženské kategorii ještě bojovala Martina Kotrčová z Ondřejova, která jela na tento výlet s námi. První pokus zaběhla v čase 20:64s. Ve druhém pokusu po uklouznutí u rozdělovače už časem 21:94s zlepšení nezaznamenala. Po přestavění dráhy mohla začít mužská kategorie.

   Jako první z našeho týmu se postavil na trať Kamil Bareš. Malé zaváhání na rozdělovači a čas 20:42s, pouze setinu za osobním rekordem. Další v pořadí byl Martin Blažek. Problémy na kladině, následně na středech i rozdělovači znamenaly čas 22:88s. A to už se na dráze připravoval Michal Čekal. Špatné seběhnutí z kladiny a problémy až k rozdělovači přinesly 20:16s.

   Naším předposledním závodníkem byl Ondřej Hadrava. Hezky rozběhnutý pokus a čas 20:55s přinesl nový osobáček. Jako poslední nastoupil Pepa Směták. Hezky rozběhlý pokus, ale jen k rozdělovači. Tam se nezadařilo a pokus už vyklusal do cíle za 24:58s.

Osobáky padaly, ale smůla se lepila na paty

   Druhé pokusy se nesly ve znamení zlepšování osobních rekordů, tedy pouze u mladší části týmu. Kamil opět po zaváhání na rozdělovači doběhl s časem 20:21s, ale i tak pokořil svůj osobáček. Martin vyrazil na dráhu také s odhodláním vylepšit si osobák, a to se mu také podařilo časem 21:28s..

   Michal se ve druhém pokusu potýkal s problémy už od překonání bariéry. Rozběh nakonec zakončil časem 18:41s, což mu ale na dobré náladě moc nepřidalo. Ondřej v druhém pokusu nijak neriskoval, všechno pojistil a nakonec doběhl v téměř stejném čase 20:67s. Nakonec nastoupil Pepa, který z prvního pokusu také neměl dobrý základ. Chyb se ale nevyvaroval ani ve druhém pokusu. Velká klička za bariérou znamenala sebrání pravé hadice jen za konce a následné zamotání hadice do náběhu, takže neplatný pokus..

   Nezbývá než poděkovat pořadatelům za pěkně připravený závod a pogratulovat zúčastněným k dosaženým výkonům, i když někteří jedinci si asi tento závod za rámeček nedají. Pepa Směták

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>
28.05.2007

Tyto videa byly pořízeny na akci v Dobré Vodě. Děkujeme tímto autorům kteří natočili tyto snímky.

pohled na situaci

cca 01m 55s

první kontakt

cca 00m 41s

sólo tanec
cca 00m 36s

sestřih všech zpráv

May 27, 2007
From:  vizor1
Zpravodajské relace ČT a Novy z akce u Dobré Vody na Pelhřimovsku, květen 2007
(chybí ta nedělní (27.5.) Nova o tom klukovi, co měl dodávku plnou drog ;-) )

lži a pravdy... pohled televizí ČT a NOVA na technopárty

cca

06m 06s


Pohár se projel do Počátek a zase zpět přes Nevcehle domů

   Tato sobota byla plodná a úspěšná pro naše hasiče. V domácím poli se konala technoparty a Rohovečtí hasiči vyrazili do Počátek uhájit Putovní pohár SDH Počátky.

   Soutěž je zařazena do seriálu soutěží Okresní ligy mladých hasičů. A to se jim povedlo.

   Rohovka II. si s časem 16.11s zajistila krásné první místo. V Počátkách jim to sedlo a nakonec si zajistili druhé místo v celém seriálu. Počátky byli druhou zastávkou z pěti. Další je v Senožatech 23.června. Šedesátky dopadli opět pro Rohovku dobře. Honza Čekal si doběhl za 15.36s pro druhé místo.

   Druhé družstvo Rohovka I. dokončili svůj útok za 18.39s, v tabulce jsou na 8 místě a v průběžném jsou na 5místě. Noční útoky se Rohovce I nepovedly, rozpojili se jim béčka, a moc dobře pokropili hlavní rozhodčí. Od hlavy až k patě ;-) Družstvo Rohovka II. úspěšně dokončili, soutěže se účastnilo 22 družstev. Časem 16.45s tím zabodovali a odvezli do Pelhřimovského okresu pozdrav v podobě medaile a pohár za třetí místo.

>>>Fotoalbum<<< - Počátky

>>>Fotoalbum<<< - Nevcehle